logo
 • Umów się do dentysty online!
 • Witamy w CENTRUM MEDYCZNE Tynior

  Szczepienia dla podróżnych - Śląsk i okolice

  Wyjeżdżając na zagraniczny urlop, należy przygotować nie tylko listę atrakcji do zobaczenia, ale często także niezbędnych do wykonania szczepień.

  Szczepienia dla podróżujących dla pacjentów z województwa śląskiego: Piekar Śląskich, Bytomia, Chorzowa, Tarnowskich Gór, Siemianowic Śląskich, Siewierza czy Częstochowy oraz pacjentów z zagranicy, można wykonać w naszym Certyfikowanym Centrum Medycyny Podróży (CCMP).

  Wykonujemy zarówno obowiązkowe, jak i zalecane szczepienia dla podróżujących. Przyjmujemy pacjentów z całego Śląska i nie tylko. Na wizytach związanych ze szczepieniami przed podróżą fachowych konsultacji udziela
  lek. med. Violetta Rudnicka-Tynior. Pani Doktor posiada certyfikat
  Centrum Medycyny Podróży. Za fachowe wykonanie szczepień odpowiada pielęgniarka mgr Jolanta Bogdańska.

  Umów się na szczepienie dla podróżujących:  510 560 003

  Wizyta konsultacyjna: dlaczego jest taka ważna?

  Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej zostaje stworzony indywidualny plan szczepień, dostosowany do celu, charakteru i długości podróży.

  Uwzględniane są przyjęte wcześniej szczepienia i zalecana ewentualnie kontynuacja lub uzupełnienie.

  Na taką wizytę konsultacyjną należy się zgłosić odpowiednio wcześnie. Wiele szczepionek wymaga odstępów czasowych między kolejnymi dawkami, a także musi upłynąć pewien czas, by uzyskać uodpornienie. Trzy miesiące przed wyjazdem to dobry czas na zarezerwowanie wizyty konsultacyjnej związanej ze szczepieniami na podróż.

  Piekary Śląskie, Bytom, Tarnowskie Góry, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Radzionków, Bobrowniki, Wojkowice, Siewierz, Częstochowa to miejsca, z których do naszego Centrum przyjeżdżają pacjenci potrzebujący szczepień przed wyjazdem.

  Pamiętaj o:

  • Telefonicznej rejestracji przed pierwszą wizytą konsultacyjną.

    Pon                 11:30 – 18:00

   Wt                     8:00 – 18:00

   Śr, Czw, Pt        8:00 – 13:00

   510 560 003

  •  

   Dokumencie tożsamości (najlepiej dowód osobisty) podczas wizyty.

  •  

   Poinformowaniu lekarza jakie już szczepienia przyjąłeś.

  Umów się na szczepienie dla podróżujących

  Dlaczego warto nas wybrać?

  • Profesjonalizm

   Wyspecjalizowany Zespół zapewnia kompleksową opiekę na każdym etapie leczenia.

  • Troska o pacjenta

   W przyjaznej atmosferze, każdemu pacjentowi poświęcamy tyle czasu ile potrzeba na rozwiązanie jego problemu.

  • Doświadczenie

   Wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami gwarantuje wysoką jakość konsultacji.

  Co trzeba wiedzieć o szczepieniach przed podróżą? Q&A

  Poniżej przygotowaliśmy listę odpowiedzi na popularne pytania zadawane przez osoby przygotowujące się do podróży.

  Dlaczego warto się szczepić przed podróżą?

  W każdym rejonie świata występuje inna flora bakteryjno-wirusowa, która jest obca dla naszego układu immunologicznego. Z tego powodu nasz organizm nie wie, jak na nią reagować i dlatego jego odpowiedź jest wolniejsza. To natomiast pozwala na intensywny rozwój choroby.
  W ten sposób wymarzona podróż może zakończyć się pobytem tylko w pokoju hotelowym czy nawet hospitalizacją. Dzięki szczepieniom układ immunologiczny już zna dany patogen i dzięki temu sprawnie na niego reaguje, nie doprowadzając do rozwinięcia choroby lub znacząco łagodząc jej przebieg.

  Czy mogę jechać w podróż bez szczepienia?

  Może się zdarzyć, że brak szczepienia skutecznie ograniczy możliwość podróży. Tak dzieje się w przypadku szczepień obowiązkowych, bez których nie da się przebywać w danym kraju /regulują to przepisy międzynarodowe/.
  Właśnie z tego powodu pierwsze spotkanie z lekarzem jest konsultacją, podczas której specjalista tworzy listę niezbędnych i zalecanych dla danego pacjenta szczepień, a co za tym idzie indywidualny kalendarz szczepień.

  Czy raz wykonane szczepienia chronią mnie również w innych miejscach?

  Są takie szczepienia, których wykonanie zaleca się niemal we wszystkich krajach świata (np. przeciwko tężcowi czy WZW typu A i B). Natomiast wiele innych dopasowuje się do rejonu, do którego wyjeżdżamy – każdorazowo należy sprawdzić, których potrzebujemy. Listę obowiązkowych i zalecanych szczepień można znaleźć na stronie.